Share Now

Televizyon Mavi Gösteriyor: ne yapabilirim.

Televizyon Mavi Gösteriyor: Ne yapabilirim?İŞTE çözüm önerilerimiz.Televizyonunuz mavi gösteriyor ve görüntü kesiliyor mu? Bu sorun oldukça sinir bozucu olabilir. Ancak endişelenmeyiniz. Genellikle bu tür sorunlar birkaç basit çözümle çözülebiliriz.

Bu yazımızda, TV’nizin neden mavi gösterdiğini ve nasıl düzeltileceğini anlatacağız.

  1. Tv sinyal alamama sorunları

Televizyonunuzdaki kabloların doğru şekilde takılıp takılmadığını kontrol edin. Bir kablo gevşekse veya doğru şekilde takılmamış ise televizyonunuzda görüntü kesintileri ve mavi renkte bir ekran görüntüleyebilirsiniz. Nedeni ise tv sinyal yok kısmında ekran mavi fon resmine geçer. sorun yayına geçince düzelir.

2. led tvlerde  tv içindeki led bar aydınlatma çubuklarında led barlar kullanılmaktadır.

Led aydınlatma ledleri  normalde beyaz ışıma yapar ve beyaz ışımadan dolayı tv nin aydınlatma fonu süt beyaz renktedir. Fakat bazı tv lerde bu    aydınlatma rengi beyaz renk tayfından zamanla mavi ve mora doğru bozulup ışıma yapmaya başlar. Bununla beraber tv nin arka aydınlatma fonu parlaklığı mavi renge dönmeye başlar.

DOLAYISIYLA TV LİKİT PANELDEKİ GÖRÜNTÜLER NORMAL RENGİNDE AYDINLATILAMAZ VE DE ARTIK MAVİMSİ BİR GÖRÜNTÜYE DÖNMEYE BAŞLAR.

Daha çok dled tabir ettiğimiz yeni tip ledlerde bu hata oluşmaktadır. lg samsung beko vestel  gibi televizyonlarda bu hata çok meydana gelir.televizyon mavi gösteriyor ne yapabilirim peki?

mavi led gösterme çözümü ise tv paneliniz açılıp içindeli led barlarının  tamamı  kaliteli ledlerle değiştirilmelidir. tvservis11  garantili olarak televizyonunuzu mavi gösterme sorununuzu çözüyoruz.

tv nizi garantili olarak mavi renk arızasını onarıyoruz. istanbul anadolu yakası hızlı tv tamiri yapıyoruz. HEMEN ARAYINIZ.

 

En yakın televizyon tamircisi telefonu numarası 0216 415 51 61

 

  1. TV’nizin Ayarları

TV’nizin ayarlarını kontrol edin. Renk ayarlarındaki bir hata, TV’nizin mavi göstermesine neden olabilir. Ayarları kontrol etmek için TV’nizin menüsünden görüntü ayarlarına gidin verenk ayarlarını düzenleyiniz.Elbette  tv lerde hdmı ve scart kablolarıda renk sorunlarına neden olabilir .Çözüm olarak da hdmı ve scart kablosunu bastırarak yerine oturtduğunuza emin olunuz.Ayrıca tv panelleri tcon ekran kartı anakart  panel flexsi film kabloları da renk bozulmalarına da sebep olabilir. bu durumda tv tamircisine başvurmalısınız. Tv servisi olarak garantili olarak tv mavi ekran ve renk arızalarını garantili olarak yapıyoruz

https://www.hesapliurunler.com/yedek-parca—tv—pc/led-tv-panel-ledleri/led-tv-panel-led-cubuklari

 

 

  1. TV’nizin Yaşı

Eski bir televizyon kullanıyorsanız, bu sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu da teknolojinin gelişmesiyle birlikte, daha eski televizyonların güncel olmayan teknolojilerle uyumsuz hale gelmesinden kaynaklanır. Bu durumda, yeni bir televizyon almayı düşünebilirsiniz.

  1. TV’nizin Arızası

Bu sorunların hepsini denemenize rağmen hala mavi gösteren bir TV’niz varsa, sorun cihazınızın kendisinde olabilir. Bu durumda, teknik servis çağırarak yardım alabilirsiniz.

Sonuç

Televizyonunuzun mavi renkte görüntülenmesi oldukça sinir bozucu bir sorundur. Ancak yukarıdaki çözüm önerilerimiz sayesinde bu sorunu çözebilirsiniz. Eğer hiçbir çözüm işe yaramazsa, teknik servis çağırmaktan çekinmeyin. TV’nizi tamir edilmesi için profesyonel birine teslim etmek en iyi çözümdür.Biz tv servisi hizmetini garantili olarak yapıyoruz.

05531053030   02164155161 ÜMRANİYE  TV SERVİSİ11 LİDERELEKTROMARKET

 

HEMEN ARA

0553 105 30 30

WHATSAPP

Leave a Comment

tvservisi11.com size en iyi televizyon tamircisi seçeneğini sunar.

Servis Bölgelerimiz

Esenşehir Mahallesi Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi No: 26/B Yukari Dudullu  Ümraniye/ Istanbul

0216 415 51 61      0553 105 30 30 

Lider Elektromarket – Tüm hakları saklıdır. 2022