Share Now

 

Led tv tamiri televizyonlarımızın  arızalanmasından dolayı evimizin alıştığımız vazgeçilmez bir parçası olan televizyonların  arızalı durumunda canımız sıkılır. Bazı zaman ekran simsiyah kimi zaman  da ses gelmez bazen de görüntüsünde bozulmalar olur.Fakat  sesini duyabilirz.Acaba televizyonumuzda ne gibi bir arıza oldu.?

Şimdi size bir kaç tüyo veriyoruz

Televizyonda hiç ışık yoksa  yapmamız gereken kontroller söyle  sıralayabiliriz.Ceryan kablosunu başka bir prize takıp deneyebiliriz.TV mize elektrik geliyor mu? Televizyonumuzun anahtarı kapalı mı?Led tv tamiri servisi. Televizyonumuzun kumandası çalışıyor mu? Bunları kontrol etmekte fayda var.

Ses geliyor ekran simsiyah

Burada da ne televizyonumuzda yapılması gerek panelimi arızalı aydınlatma ledler mi arızalı?  bunun tespitini de şöyle yapıyoruz. televizyonunuzu açıyoruz. Normal kanal sesini duyuyoruz. Fakat ekran karanlıksa cep telefonumuzun ışığını televizyonumuzun ekrana yakınlaştırıp tututuyoruz.Sesle beraber televizyon kanalında resimler karanlıkta olsa arka tarafta dikkatli bakınca gözükmesi lazım.televizyondaki yazıları veya kişilerin resimlerde derinde arkada görüntüler varsa televizyonumuzun muhtemelen aydınlatma ile ilgili sorunu var demektir.Bu da büyük ihtimalle panel içinde bulunan led bar  çubuklarının bozulmasından kaynaklıdır.
Kısaca ekranına ışık tuttuğumuzda değerinde resimleri görebiliyorsak  led barları arızalıdır.

Led tv tamiri servisi tv onarımı için arayınız. 0553 1053030 hızlı güvenilir teknik servis

en yakın TV tamircisi telefon numarası
en yakın TV servisi telefon numarası 0553 1053030

https://tvservisi11.com/en-yakin-tv-servisi-telefon-numarasi/

Televizyonumuzda ses var görüntü yok ekran simsiyah duruyorsa

Kanal sesleri normal ise böyle elimizin beş parmağını ekrana çok sert hareketler yapmayacağız. Hafif hafif  televizyonumuzun ekranına dokunduralım.Dikkat edilmesi gereken burada çok sert bir şekilde değil, televizyonunuza  hafif hafif parmaklarınızı dokunduracağız..Nazik nazik televizyona bastırdığımız parmak uçlarımız uçlarımızda olan yerlerde hafif hafif beyaz parlamalar oluyorsa televizyonumuzun led barları yani aydınlatma sistemi sağlamdır. Muhtemelen televizyonumuzu ekran kartı tcon büyük ihtimalle tv ekran panelinizde sorun vardır. Böylece ekranınız mı arızalı ledler mi arızalı öğrenmiş tespit etmiş olduk.

Televizyon çalışıyor .Fakat bir kanalda takılı kalmış

Bu arızanın da televizyonun alıcı göz kısmı ile mi yoksa kumandası ile ilgili olduğunu tespit etti üzerindeki tuşlardan kanal değiştirebiliyor ise arızayı anlamak için basit olarak kumandanızı dememekte fayda vardır.

Televizyon kumandasının çalışıp çalışmadığını anlamak için telefonumuzun kamerasını açalım. Telefonun kamerasını olduğu  kısma uzaktan kumandamızı düğmelelrine basarak tutalım.Sıra ile tuşlara basarak kontrol edelim. Bu basmalar esnasında telefon ekranında morumsu pembemsi ışınla ışıklar görmeliyiz. Işıklar görüyorsak televizyon kumandamız sağlam demektir.Bu durumda televizyonumuzun kumanda alıcı göz sisteminde arıza olduğunu düşünebiliriz.

Televizyonunuzda ses az geliyorsa

Televizyon kumandası ile veyahutta  televizyon  volume artı tuşu ile müziğin sesini arttırmaya çalışalım. Harici uydu cihazı kullanıyorsak arada bulunan HDmı  kablosu yerine bastıralım. Ya da yenisi ile değişip deneyelim.  Televizyon hoparlörümizin deliklerinin olduğu yerin kapalı olup olmadığını kontrol edelim.

Televizyon tamiri servisi birçok marka televizyonları kapanma arızaları açılmama arızalı ekran siyah arıza olması ve yazılımsal arızalarını  garantili tamir ediyoruz. işte size servis numaram  0 553 1053030

TV servis11 garantili olarak yapılmaktadır.Sizlere hizmet sunmaktan onur duymaktayız.

Leave a Comment

tvservisi11.com size en iyi televizyon tamircisi seçeneğini sunar.

Servis Bölgelerimiz

Esenşehir Mahallesi Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi No: 26/B Yukari Dudullu  Ümraniye/ Istanbul

0216 415 51 61      0553 105 30 30 

Lider Elektromarket – Tüm hakları saklıdır. 2022